takapo
16 آذر 1401 - 09:51

در پنجاه‌ونهمین جلسه شورای شهر قزوین چه گذشت?

در پنجاه‌ونهمین جلسه شورای شهر قزوین با حضور مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین نحوه افزایش تعاملات رسانه‌ای بین صداوسیما و مدیریت شهری قزوین بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، پنجاه‌ونهمین جلسه شورای شهر قزوین شامگاه سه‌شنبه با حضور علی فرمانی رئیس، سایر اعضای شورا، سعید انبارلویی مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین، سیدمهدی کاظمی معاون خدمات شهری شهرداری قزوین و سعید عظیمی‌صدر رئیس سازمان آرامستان‌های شهرداری با دستور کار نحوه رشد تعاملات مدیریت شهری و صداوسیمای مرکز استان برگزار شد.

لزوم تشکیل کمیته ویژه رسانه‌ای در شهرداری قزوین

رئیس شورای شهر قزوین در این جلسه با اشاره به ضرورت افزایش تعاملات بین صداوسیما و مدیریت شهری قزوین اظهار داشت: امروز رسانه نقش اصلی را در جهاد تبیین دارد و نمی‌توانیم دم از جهاد تبیین بزنیم و در عین حال با رسانه بیگانه باشیم. به همین جهت تعامل با رسانه‌ها باید جزو ملزومات کار همه مدیران باشد.

علی فرمانی با بیان اینکه رسانه‌ها باید مطالبه‌گری مثبت را ترویج کنند، گفت: در حوزه امیدآفرینی مردم باید از کم‌وکیف طرح‌ها و اقدامات شهرداری و شورای شهر مطلع باشند. برخی از رسانه‌ها فقط دنبال نقاط ضعف هستند که البته تعداد این رسانه‌ها در قزوین اندک است.

وی با تأکید بر لزوم تشکیل کمیته ویژه رسانه‌ای در شهرداری قزوین اضافه کرد: برای افزایش همکاری‌های رسانه‌ای با صداوسیما در سال 1402 باید تفاهم‌نامه‌ای ویژه با این نهاد امضا کنیم تا تعاملات بین صداوسیمای مرکز قزوین و مدیریت شهری به حد مطلوب برسد.

رئیس شورای شهر قزوین در ادامه از برنامه نهاد متبوعش برای ایجاد گردهمایی مدیران‌ کل صداوسیمای مراکز استان‌ها در قزوین خبر داد و گفت: هدف ما از برگزاری این گردهمایی استفاده از ظرفیت شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی سایر استان‌ها برای معرفی جذابیت‌های گردشگری و جذب گردشگر به شهر قزوین است.

فرمانی ادامه داد: در این راه باید ابتدا ظرفیت‌های گردشگری قزوین را به کسانی که متصدی امور صداوسیما در سایر استان‌ها هستند، معرفی کنیم و انتظار داریم که مدیریت صداوسیمای مرکز قزوین در شکل‌گیری این گردهمایی با ما همکاری کند.

گلایه از عملکرد صداوسیمای قزوین در پرداختن به موضوع پل امام‌رضا

رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر قزوین هم در این جلسه با گلایه از عملکرد صداوسیمای مرکز قزوین در پرداختن به موضوع احداث پل امام‌رضا(ع) گفت: این موضوع در سطح رسانه‌ها سروصدای زیادی داشت و متأسفانه بعضی از شخصیت‌های استان ناخواسته محور برنامه‌هایی شدند که موجب تخریب چهره مدیریت شهری قزوین شد.

قاسم اللهیاری افزود: با وجود اینکه صداوسیما و سایر رسانه‌ها شهرداری قزوین را به خاطر تخریب بخشی از باغستان سنتی مورد انتقاد قرار دادند، اما متأسفانه به چرایی و فلسفه احداث پل امام‌رضا(ع)، سابقه اجرای این طرح و علت توقف آن پرداخته نشد. در حالی که پرداختن به این موضوعات و مطالبه‌گری از مسئولان می‌تواند به ما در تنویر افکار عمومی کمک کند.

وی با اشاره به ضرورت طرح مشکلات مناطق حاشیه‌نشین شهر قزوین ادامه داد: امروز اهالی بسیاری از این مناطق محروم مطالبات ابتدایی دارند؛ به طوری که بعید می‌دانم حتی یک مسئول به این مناطق رفته باشد و مشکلات آنها را احصا کرده باشد و رسانه‌ها می‌توانند در نمایش مشکلات این محلات و مطالبه‌گری از مسئولان برای رفع آنها بسیار اثرگذار عمل کند.

رسانه‌ها به موضوع فرهنگ‌سازی تفکیک زباله از مبدأ بپردازند

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و مالی شورای شهر قزوین در بخش دیگری از این جلسه با ذکر اینکه امروزه تعاملات بین‌ دستگاهی حرف اول و آخر را در خدمت‌رسانی به مردم می‌زند، گفت: هر چقدر تعاملات با دستگاه‌ها و سازمان‌ها بیشتر باشد، گره‌هایی که امروز در حوزه مدیریت شهری وجود دارد، آسان‌تر باز خواهند شد.

ولی چگینی اضافه کرد: باید قراردادی بین رسانه‌ها و شهرداری قزوین مبنی بر پخش برنامه‌های آموزشی مرتبط با حوزه شهری و شهرداری به ویژه درباره موضوعاتی مثل مدیریت پسماند، جمع‌آوری و تفکیک زباله از مبدأ منعقد شود.

وی ادامه داد: 15 سال پیش شهرداری قزوین در حوزه تفکیک زباله از مبدأ حرفی برای گفتن داشت و جز شهرداری‌های برتر در این حوزه بود،‌ اما متأسفانه به دلیل ضعف‌های مدیریتی از سایر شهرها عقب ماندیم و جا دارد که صداوسیما و سایر رسانه‌ها به این حوزه ورود پیدا کنند و فرهنگ تفکیک زباله از مبدأ را تقویت کنند.

راه‌اندازی دوباره رادیوشهر منوط به درخواست شهرداری قزوین است

مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین هم در پایان این جلسه با بیان اینکه زمانی قزوین یکی از 14 شهری بود که شبکه «رادیوشهر» داشت، گفت: این رادیو قبل از حضور بنده در قزوین راه‌اندازی شده بود، اما سال 1399 این شبکه ردایویی تعطیل شد و از سال 1400 دیگر رادیوشهر قزوین را نداشتیم.

سعید انبارلویی اضافه کرد: برای راه‌اندازی دوباره رادیوشهر قزوین منتظر درخواست شهرداری قزوین هستیم و اعتقاد داریم که اگر در روز مدیران شهری قزوین حداقل در 3 نوبت 20 دقیقه‌ای با مردم صحبت کنند. بنابراین ظرفیت تعامل بین صداوسیما و مدیریت شهری وجود دارد و در این حوزه به اراده بیشتر مدیران نیاز داریم.

وی درباره علت طرح موضوع پل امام‌رضا(ع) هم گفت: وظیفه اصلی صداوسیما اطلاع‌رسانی است و در این راستا هر اتفاق خوب یا بدی بیفتد، وظیفه ما این است که روایت اول را ارائه کنیم. در مورد ماجرای پل امام‌رضا هم صداوسیمای قزوین فقط اطلاع‌رسانی صورت گرفته و تحلیلی درباره این اتفاق نداشتیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 900347