takapo
15 آذر 1401 - 13:55

دشمن به دنبال کند کردن سرعت پیشرفت کشور است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، گفت: هدف دشمن از اغتشاشات اخیر کند کردن روند پیشرفت کشور است، چون می‌دانست نمی‌تواند جمهوری اسلامی منزوی کرده و شکست دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازاصفهان، حجت‌الاسلام مرتضی خوش‌نویس‌زاده پیش از ظهر امروز در نشست صمیمانه با نمایندگان مجموعه‌های دانشجویی استان، ضمن گرامیداشت روز دانشجو، اظهار داشت: روز 16 آذر نقطه آغازین قیام دانشجویی در دوران معاصر و یکی از نمونه‌های جنایات پهلوی است که متاسفانه در سال‌های اخیر کمتر به ماهیت ضد استعماری این اتفاق توجه می‌شود.

وی با اشاره به نقش کودتای 28 مرداد در به قدرت رسیدن رژیم پهلوی، تصریح کرد: رژیمی که با کودتای ننگین 28 مرداد به ملت ایران تحمیل شد، به دنبال آن بود که مقابل پای معاون رئیس جمهور فرش قرمز پهن کند و اعتراض دانشجویان که مظهر، حریت و آزادگی هستند با سرکوب خونین آنها جواب داده شد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: اتفاقات روز 16 آذر تنها جنایات رژیم پهلوی علیه دانشجویان نبود و در روز یکم بهمن سال 1340 جنایت بزرگتری اتفاق می‌افتاد و در حمله به دانشگاه تهران 600 نفر مجروح می‌شوند و این اتفاق گویای ماهیت و دیدگاه رژیم پهلوی نسبت به دانشجو بود.

وی با تاکید بر ارتقای جایگاه دانشجو در دوران انقلاب اسلامی گفت: در جمهوری اسلامی جایگاه دانشجویان به شکلی ارتقا پیدا کرده که برخی‌ها تصور می‌کنند دانشجوها حتی در مقابل جرم‌های خارج از دانشگاه نیز مصونیت دارند و نباید دستگیر شوند.

خوشنویس‌زاده با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درخصوص اهداف انقلاب، گفت: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند شاید برخی از اهداف انقلاب کمتر محقق شده باشد، اما دو آرمان اصلی "استقلال" و " آزادی" طور کامل به دست آمده و انقلاب در این دو آرمان به هدفش دست پیدا کرده است.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی امروز نه تنها مستقل‌ترین کشور دنیا است و هیچ‌ گونه دخالتی در کشور صورت نمی‌گیرد، بلکه مایه استقلال بسیاری از کشورهای همسایه نیز شده است؛ ملت ایران امروز نه تنها به استقلال و آزادی رسیده‌اند، بلکه منشاء آزادی در سایر کشورها هستند.

خوشنویس‌زاده با تاکید بر لزوم دیدار دانشجویان با مقامات دولتی، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار و گفت‌وگو با دانشجویان پیشتاز همه مقامات هستند و با مجموعه‌ها و تشکل‌های دانشجویی 254 دیدار انجام داده‌اند که از این تعداد 56 دیدار عمومی دانشجویی، 52 دیدار مسئولان و اساتید، 44 دیدار تشکل‌های دانشجویی، 37 دیدار مخصوص با دانشگاه، 26 دیدار با دانشجوها در سفرهای استانی، 19 دیدار با نخبگان، 12 دیدار در جلسات پرسش و پاسخ و 6 دیدار با دانشجویان خارجی بوده است.

وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در این جلسات دانشجویان را به مطالبه‌گری توصیه کرده و تاکید کرده‌اند که نقد باید منصفانه باشد و در کنار بیان کاستی‌ها، به پیشرفت‌ها و کارهای خوب نیز اشاره کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اتفاقات اخیر کشور گفت: هدف دشمن از اغتشاشات اخیر کند کردن روند پیشرفت کشور است چون می‌دانست نمی‌تواند جمهوری اسلامی منزوی کرده و شکست دهد.

وی با اشاره به لزوم تببین اقدامات دولت خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم در یک سال اخیر اقدامات موثری در زمینه مبارزه با کرونا، بیمه عمومی، حل بحران گندم و غیره انجام داده و باید این اقدامات تبیین شود.

انتهای پیام/170/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 899448