takapo
15 آذر 1401 - 14:18

کاهش محدودیت‌های کرونایی در چین/ هشدار کارشناسان نسبت به خروج از قرنطینه

مردم در پکن اجازه ورود به برخی اماکن عمومی را بدون ارائه نتیجه آزمایش کرونا پیدا کرده‌اند، اما برخی کارشناسان هشدار داده‌اند که اگر خروج از محدودیت‌ها بیش از حد عجولانه باشد، تلفات ممکن است به بیش از یک میلیون نفر برسد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مردم در پکن اجازه ورود به پارک‌ها، سوپرمارکت‌ها، دفاتر و فرودگاه‌ها بدون نشان دادن مدرکی مبنی بر منفی بودن آزمایش کووید-19 را در روز سه‌شنبه پیدا کردند. این اتفاق پس از رویداد تاریخی اعتراضات در چین رخ داده است.

روزنامه دولتی چاینا دیلی با عنوان "پکن خود را برای زندگی دوباره آماده می‌کند" عنوان کرد که مردم "به تدریج" آزادی‌های خود را بازمی‌یابند.

مقامات چین برخی از سخت‌ترین محدودیت‌های کرونا در جهان را به درجات مختلف کاهش داده‌اند و لحن خود را در مورد تهدید این ویروس ملایم‌تر کرده‌اند، بسیاری امیدوارند که این اتفاقات می‌تواند بعد از سه سال همه‌گیری ویروس کرونا، باعث عادی‌تر شدن شرایط شود.

بر اساس گزارش رویترز، رسانه‌های دولتی روز سه‌شنبه گزارش دادند که هر دو فرودگاه شهر دیگر نیازی به آزمایش افراد برای ورود به ترمینال ندارند.

دو منبع آگاه به رویترز گفتند که چین ممکن است 10 اقدام ملی جدید را نیز در جهت تسهیل محدودیت‌های کرونایی تا روز چهارشنبه اعلام کند.

چین تا روز دوشنبه 5235 مورد مرگ ناشی از کرونا را گزارش کرده است، اما برخی کارشناسان هشدار داده‌اند که اگر خروج از محدودیت‌ها بیش از حد عجولانه باشد، تلفات ممکن است به بیش از یک میلیون نفر برسد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 899474