takapo
14 آذر 1401 - 20:25

بسیج سازندگی زنجیره تولید تا مصرف محصولات روستایی را اصلاح می‌کند

معاون هماهنگ‌کننده سپاه استان قزوین گفت: امروز به دنبال این هستیم که با کمک مراکز کارآفرینی و گروه‌های جهادی بسیج سازندگی زنجیره تولید تا مصرف محصولات روستایی را اصلاح کنیم تا این محصولات با ارزان‌ترین قیمت به دست مصرف‌کنندگان واقعی برسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، سرهنگ پاسدار حمزه برین امروز در آیین افتتاح مرکز کارآفرینی روستایی در بویین‌زهرا اظهار داشت: امروز دشمن تلاش می‌کند در قالب جنگ ترکیبی و تخریب اقتصاد ملی معیشت مردم ما را دچار چالش کند و در چنین شرایطی وظیفه بسیجیان این است که با اجرای طرح‌های اشتغال‌آفرین دشمن را در این جنگ ناکام کنند.

وی اضافه کرد: دشمن همه توان رسانه‌ای خود را به میدان آورده تا وضعیت اقتصادی کشور را سیاه جلوه دهد و پیشرفت‌های بزرگ انقلاب و نظام را وارونه جلوه دهد که در چنین فضایی باید بیش از گذشته نسبت به اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی اهتمام داشته باشیم و رسانه‌های ما هم باید در انعکاس دستاورد این طرح‌ها همت به خرج دهند.

برین با تقدیر از اقدامات بسیج سازندگی در زمینه ایجاد مراکز کارآفرینی در روستاهای محروم و دورافتاده استان قزوین ادامه داد: امروز بازوی اصلی بسیج سازندگی برای احداث مراکز کارآفرین گروه‌های جهادی هستند و انتظار این است که این گروه‌ها مورد حمایت دستگاه‌های دولتی قرار بگیرند؛ چرا که این گروه‌ها با خدمت‌رسانی به مردم بارهای زیادی از روی دوش دولت برمی‌‌دارند.

معاون سپاه حضرت صاحب‌الأمر(عج) اشتغال‌زایی پایدار را مهمترین هدف بسیج سازندگی در حوزه محرومیت‌زدایی دانست و گفت: در این راستا بسیج سازندگی استان قزوین فعال‌سازی تعاونی‌های روستایی و احداث مراکز کارآفرینی را در دستور کار خود قرار داده و طرح ایجاد مشاغل خانگی برای بانوان روستایی را با جدیت پیگیری و اجرا می‌کند.

برین اضافه کرد: امروز به دنبال این هستیم که با کمک مراکز کارآفرینی و گروه‌های جهادی بسیج سازندگی زنجیره تولید تا مصرف محصولات کشاورزی و صنایع دستی را در روستا اصلاح کنیم تا محصولات روستایی بدون دخالت دلالان و واسطه‌ها و با ارزان‌ترین قیمت به دست مصرف‌کنندگان واقعی در شهرها و روستاها برسد.

وی ادامه داد: برای منظور از ایجاد بازارچه‌های روستایی حمایت می‌کنیم و همچنین پیگیر برگزاری نمایشگاه محصولات روستایی در شهرهای مختلف هستیم تا تولیدات مختلف کشاورزی و صنایع دستی روستایی به صورت مستقیم از تولیدکننده به دست مصرف‌کننده برسد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 898725